previous arrow
next arrow
Slider

ÇİĞKÖFTE HAKKINDA

Çiğköftemiz el değmeden ve birinci sınıf kalitedeki malzemelerle üretilir. Mehmet Usta’nın kendisine ait formülüyle hazırlanan DEVRAN çiğ köfte, tam bir lezzet ve tat şölenidir. Birbirinden doğal baharat, birinci kalite bulgur, salça ve günlük taptaze yeşilliklerle hazırlanır. Herhangi bir et ve et ürünü bulunmadan üretilen DEVRAN çiğ köfte, zengin besin değerlerine sahip içeriğiyle son derece güvenilir ve sağlıklıdır.

Çiğ köftenin bir çok vitamini bulundurmasından dolayı sağlıklı bir besindir. İçerisinde bulunan proteinler sayesinde sinir ve sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olur.

DEVRAN çiğ köftenin içerisinde kullanılan malzemelerin faydalarını sayacak olursak:

Esmer Bulgur : Çiğ köfte yapımında çoğunlukla kullanılan esmer bulgur özellikle B grubu vitaminler içermesi ve madensel tuzları bünyesinde saklaması nedeniyle çok değerli bir besin maddesidir. Bu bulgur ile yapılan çiğ köfte daha koyu renktedir. Besin değeri yüksektir. Sindirimi kolaydır. Vücutta yağ toplanmasını engeller. Koles­terolün azalmasını sağlar ve kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu etkisi olduğu bilinen lignan maddesini içerir.

Kırmızı Biber : Kanseri, kalp hastalığını önlemek ve zehirli kimyasallardan kurtulmak için yardımcı olur.

Kimyon : İştah açar, hazımsızlığı giderir, mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler.

Nar Ekşisi : Şeker hastalığına iyi gelir, tansiyonu düzenler, enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır.

Maydanoz : Demir deposudur, zayıflamaya yardımcı olur, kanı temizler, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.

Ceviz : Omega 3 ve omega 6 doymamış yağ asitleri içerdiğinden kanser ve kalp hastalıklarına karşı önem taşır. Ayrıca kolestrolü düşürür ve yaşlanmayı geciktirir.

Sarımsak : Yüksek tansiyonu düşürür, iştah açar, solunum ve hazım sistemindeki mikropları öldürür, grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında faydalıdır.

WhatsApp chat